Makiažo šepetėlių istorija

Veidrodėlį, veidrodėlį, kas pasaulyje gražiausia? MAKEMYDAY pristato makiažo šepetėlių istorija iš arti! 

Tam, kad suprastume makiažo šepetėlių istoriją ir jų atsiradimo priežastis, pasirodo, turime žinoti iš kur atsirado veidrodžiai! Juk be veidrodžių ir makiažo šepetėliai tampa ne tokie jau reikalingi įrankiai, ar ne? Nebent turime profesionalų makiažo meistrą, kuris kasdien sukuria mums nepriekaištingą įvaizdį! Na, bet grįžkime į realybę!

Pirmieji veidrodžiai buvo šiais laikais neįsivaizduojamos vertės. Vienas nedidelis veidrodis galėjo kainuoti tiek, kiek vidutinio dydžio Viduramžių dvaras! Jei dar trūksta įspūdžio, štai dar vienas palyginimas: to meto turtuoliai mokėdavo už veidrodį dvigubai daugiau, nei už žymiausią tų laikų dailininko paveikslą! Dėl šių priežasčių, veidrodžiais savo rūmus galėjo puošti tik karališko kraujo turintys asmenys.

Iki pat 1835 metų mūsų minėtieji veidrodžiai buvo išskirtinai aukštuomenės prabangos prekė, o makiažo teptukai ­ pasiturinčių visuomenės narių žaisliukai. Daugeliu atvejų makiažo teptukai buvo naudojami tarnų, kurie buvo įpareigoti kasdien padengti savo šeimininkių veido odą kosmetikos priemonėmis. Šiuo atveju veidrodžio nereikėjo. Tačiau laikui bėgant moterys išmoko pasidažyti pačios ir be veidrodžio, deja, neapsieidavo.

Klausiate kas gi pasikeitė po 1835 metų? Gerbiamas vokiečių chemikas Justus Von Liebeg atrado būdą, kaip stiklo paviršių padengti sidabro nitratų sluoksniu. Būtent šis atradimas tapo šiuolaikinės veidrodžių gamybos pagrindu ir paspartino veidrodžių masinės gamybos procesą.

Kaip tai susiję su makiažo šepetėliais? Kadangi nuo senų laiku egzistavo tamprus ryšys tarp veidrodžių ir makiažo subtilybių, drąsiai galima teigti, jog vokiečiai, kurie atrado masinės veidrodžių gamybos paslaptį, paspartino ir šiuolaikinių makiažo šepetėlių atsiradimą. Kai prieinami veidrodžiai užpildė rinką, taip pat atsitiko ir su makiažo šepetėliais!

Kalbant apie makiažo teptukus, verta paminėti ir japonus. Ši tauta nuo pat senų laikų naudojo natūralaus pluošto teptukus savo kaligrafijos menui sukurti, o kai pasaulyje įsibėgėjo masinė makiažo šepetėlių gamyba ir rinkoje atsirado jų poreikis, japonai panaudojo visas nuo seno saugotas žinias makiažo teptukams gaminti. Iki pat šių laikų Vokietijoje ir Japonijoje egzistuoja „nišinė“ rankų darbo makiažo šepetėlių gamyba, kurios prekės skirtos tik paties turtingiausiems.

Šiuo metu daugelį rinkoje esančių makiažo šepetėlių linijų gamina Azijos regionuose. Netoli Honkongo esančiame mieste yra daugiau nei 200 fabrikų, gaminančių makiažo teptukus. Dėl begalinio teptukų pluošto pasirinkimo ir nuolat besikeičiančių makiažo šepetėlių stiliaus bei mados, fabrikai nesugeba taip greitai prisitaikyti. Todėl norint atitikti rinkos pulsą, iki šių dienų daugelis makiažo šepetėlių plaukelių yra atrenkami, apdailinami ir „surišami“ naudojant rankų darbą.

Paklausite kodėl ši istorija tokia svarbi mums? Kodėl ją pasakojame?

Kad ir kur ar kada atsirado makiažo šepetėliai, tai yra tam tikras simbolis. Simbolis proceso, kurį galima būtų drąsiai pavadinti grožio sąvokos demokratizacija visoms pasaulio moterims!

Būkite gražios su MAKEMYDAY, mielosios!

Palikti komentarą